PERSONĀLA VADĪBAS NOZAREI JĀBŪT GATAVAI

Eiropas personāla vadīšanas asociācija izvirzījusi vairākas nākotnes prioritātes: 

noteikt cilvēku kā primāro šajos krīzes apstākļos; 

nodrošināt attālināta un elastīga darba organizēšanu; 

veicināt labbūtību darba vietā, rūpējoties par kolektīva fizisko un garīgo veselību; 

iedrošināt virtuālās vides sadarbību un iesaisti; 

kā arī sniegt atbalstu darbiniekiem un organizācijām pielāgojoties jaunajiem “normālajiem” apstākļiem. 

Arī Latvijā, lielākā daļa uzņēmumu izvirzījusi personāla vadību kā prioritāti, tādējādi uzsverot cilvēka faktoru. Tieši personāla vadība ir tā, kura izvirza cilvēku par galveno un svarīgāko veiksmes faktoru jebkuras uzņēmējdarbības ilgtspējīgā attīstībā.

Šis gads personāla vadībā visā pasaulē ir sācies ar jauniem izaicinājumiem. “Ja vēl pagājušā gadā runājām par attālināto darbu kā vienu no iespējām, kas palīdzēs darbiniekiem labāk plānot savu laiku, tad šobrīd attālinātais darbs ir viena no mūsu dzīves neatņemamām sastāvdaļām,” stāsta Eva Selga, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja, uzsverot, ka “personāla vadītāji savā darbā izmanto inovācijas, kas sniedz jaunas iespējas. Svarīgi, lai visi procesi uzņēmumā tiek vadīti efektīvi, tādēļ nepieciešami ticami dati. Līdz ar to arvien vairāk arī mēs savā darbā izmantojam dažādu aptauju un pētījumu rezultātus.” 

Šie krīzes perioda mēneši pierādījuši, ka tieši inovācijas, tehnoloģijas un datos balstīti lēmumi uzņēmumā, sekmē darbinieku sadarbības un iesaistes nodrošināšanu, kolektīva labbūtību un uzņēmuma spēju pielāgoties jaunajiem “normālajiem” apstākļiem, kas vēl sekos. 

“Tieši personāla vadības pārstāvji bieži vien kļūst par celmlaužiem ieviešot jaunas metodes, procesus sistēmām un pat kultūrai kopumā. Šajā dienā, kad tiek izcelta un godināta personāla vadības nozare un tās profesionāļi, īpaši svarīgi atzīmēt inovāciju nozīmi personāla vadībā,” atzīst Liesma Rijniece, HR digitālo transformāciju vēstnese datu tehnoloģijas uzņēmumā SQUALIO. 

Piemēram, komandas tīklu analītika ir būtiskā nākotnes personāla vadības kompetence, kas palīdz mainīt un attīstīt biznesu. Lēmumi saistībā ar personālu, nevar tikt pieņemt balstoties tikai uz intuīciju. Uzņēmuma rīcībā ir ļoti daudz un dažādi dati par darbiniekiem (demogrāfiskie, prombūtnes, darba snieguma, atalgojuma, iesaistes, utt), kurus jāprot analizēt un efektīvi izmantot biznesa produktivitātei un attīstībai, izmantojot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas personāla vadības darba atbalstam.

Krīzes apstākļi ievērojami paātrinājuši ātrumu, kādā uzņēmumi ievieš šobrīd tirgū pieejamās inovācijas, tomēr tas ir iespējams pateicoties tieši personāla vadības nozares profesionāļiem, kas nemitīgi mācās un apgūst pasaules tendences, lai sekmētu uzņēmējdarbības ilgtspējīgu attīstību.

Ar pilnu rakstu var iepazīties šeit!

Informāciju sagatavoja: Liliāna Ozoliņa, Komunikācijas un sabiedrisko attiecību stratēģijas vadītāja

« Visi jaunumi